Cambridge YLE2019

Międzynarodowy egzamin z języka angielskiego Cambridge YLE.

Uczniowie naszej szkoły ponownie będą mieli możliwość zdobycia znanego w wielu krajach certyfikatu Cambridge YLE, który potwierdza znajomość języka angielskiego.

Testy YLE zostały tak skonstruowane, że dzieci zaczynają od uczenia się prostych słów i zwrotów na poziomie Starters, a na następnych poziomach, Movers i Flyers, poznają coraz bardziej rozbudowany, trudniejszy język:

• Starters – na poziomie początkującym,
  • Movers – na poziomie A1,
  • Flyers – na poziomie A2.

Testy YLE są przeznaczone dla dzieci w wieku 7 – 12 lat. Test YLE składa się z trzech części (tzw. Papers):

* Czytanie i pisanie (Reading and Writing):

• Starters – około 20 minut
  • Movers – około 25 minut
  • Flyers – około 25 minut

* Rozumienie ze słuchu (Listening):

• Starters – 20 minut
  • Movers – 30 minut
  • Flyers – 40 minut

* Mówienie (Speaking):

• Starters – około 5 minut
  • Movers – około 7 minut
  • Flyers – około 9 minut

Cambridge Young Learners English Tests wyznaczają międzynarodowe standardy w nauczaniu języka angielskiego w szkołach podstawowych zarówno dla nauczycieli jak i dla uczniów. Wszyscy zdający na całym świecie są egzaminowani według tych samych zasad i dostają takie same certyfikaty Cambridge English Language Assessment.

Planowany termin egzaminu na terenie szkoły: połowa czerwca 2019r.

Egzamin jest egzaminem płatnym: Starters 250pln, Movers 260pln i Flyers 270pln.

Rejestracja uczestników musimy dokonać około 7 tygodni przed egzaminem, dlatego prosimy o deklarację uczestnictwa Państwa dziecka w egzaminie do do 5 kwietnia 2019r. w sekretariacie szkoły (TERMIN WPŁATY: 9 KWIETNIA 2019r.).

*Aby egzamin mógł odbyć się na terenie szkoły, do egzaminy powinno przystąpić minimum 10 osób.

W tym roku, tak jak w roku ubiegłym, egzamin zostanie zorganizowany we współpracy z autoryzowanym centrum egzaminacyjnym British Centre.